Binance Hesap Açma

Kripto para borsaları arasında küresel çapta faaliyet gösteren, sektör liderlerinden biri olarak ön plana çıkan Binance, Türkiye’de de pek çok kullanıcısına hizmet veriyor. Farklı coin alım – satımları için oldukça kullanışlı bir platform olan Binance, herkese açık bir üyelik sistemine sahip. Bu yazımızda Binance hesap açmanın ne şekilde yapılacağına değineceğiz.

Oldukça detaylı ve kapsamlı bir borsa olan Binance borsasında, hesap açtıktan hemen sonra kripto piyasasına giriş yapılabiliyor. Bitcoin, Etherium gibi kripto paralardan dilediğiniz gibi satın alabileceğiniz, ister uzun vadeli isterseniz kısa süreli yatırımlar yapabileceğiniz bu borsada üyelik için ekstra bir ücret ödenmesi de gerekmiyor.

Binance hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra her kullanıcı için belli bir limit tanımlanıyor. Hesabınızın güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra bu limit oldukça esnek hale getirilebiliyor. Tüm doğrulamaları yapan bir hesapta istenen her miktarda kripto para alım – satımı yapılabiliyor. Binance, aynı zamanda diğer borsalarda bulunan kripto paralarınızı da bu borsaya aktarmanıza imkan veriyor. Sıcak cüzdan adı verilen bir hizmeti sunan borsada, Bitcoin veya diğer coin cüzdanlarınızın adreslerine doğrudan transfer, kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Binance Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Kripto para ticaretine başlamak isteyenler için ilk adım, güvenilir bir borsada hesap açmak ile atılıyor. Binance, milyonlarca kullanıcısı ile tüm dünyada faaliyet gösteren, en güvenilir kripto para borsalarından biri olarak kabul ediliyor.

Binance kayıt olma sayfasında, her kullanıcıdan e-posta adresleri ve belirleyecekleri güçlü bir şifre isteniyor. E-posta adresinizi doğru şekilde girmediğiniz sürece hesabınıza gelen doğrulama koduna erişemeyeceğiniz için Binance hesap açma işlemi tamamlanamıyor.

Kayıt aşamasında doğru bilgileri vererek işlemi tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun akabinde ise mağduriyetlerin ve dolandırıcılık girişimlerinin engellenmesi amacıyla kimliğinizin doğrulanması isteniyor. Kimlik bilgileriniz ile gerçekleştireceğiniz bu doğrulama en fazla birkaç gün içinde tamamlanarak hesabınız tamamen aktif ediliyor. Daha iyi anlamanız adına içeriği görsellerle aşağıda bulabilirsiniz.

1. Adım: Mail Adresinizi Yazın ve Şifre Belirleyin

binance-hesabi-nasil-acilir
binance hesabı nasıl açılır

2. Adım: Mail Adresinize Gelen Kodu Girin

binance-hesabi-acma
binance hesabı açma

3. Adım: Kimlik Bilgilerinizi Doğrulayın

Binance Hesap Açılış
Binance Hesap Açılış

Binance Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Binance güvenilir mi kayıt olma aşamasında verdiğiniz tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız. Sahte bilgiler vermeniz durumunda, kimlik doğrulama aşamasında hesabınızın engellenmesiyle karşılaşabilirsiniz. Dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek adına, Binance de dahil olmak üzere tüm kripto para borsalarında doğrulama aşamasına büyük önem veriliyor.

Hesap açarken mutlaka güçlü bir şifre belirlemeniz gerekli. Tahmin edilmesi zor olan bir şifre sayesinde, hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyebilir ve güvende tutabilirsiniz.

Binance yorumları hesabınızın tüm özelliklerinden yararlanabilmek için mutlaka cep telefonu onayı da yapmalısınız. Hem güvenlik doğrulaması hem de yetkisiz erişimleri engellemesi açısından, cep telefonunuzu mutlaka doğrulamanız tavsiye ediliyor.

Binance Hesabı Nasıl Kullanılır?

Binance hesap açma işleminizi tamamladıktan sonra doğrudan hesabınıza erişebilir ve dilediğiniz gibi kripto para dünyasına dahil olabilirsiniz. Elbette, herhangi bir yatırım yapmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanız, coin yorumlarını okumanız tavsiye edilmekte. Profesyoneller tarafından yapılan yorumlar hem piyasayı daha iyi anlamanızı sağlayacak hem de gereksiz risklere girmenizi engelleyecektir.

Binance, oldukça kapsamlı bir eğitim rehberine sahip. Kullanımı da fazlasıyla kolay olan bu borsayı birkaç gün içerisinde çözebilmeniz mümkün. Kayıt işlemi bittikten sonra, çok sayıda alt coini inceleyebilir, dilerseniz Bitcoin gibi kripto para piyasasının amiral gemilerinden satın alarak yatırımınızı yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Binance Hesap Açma hakkında bilgiler verdik. Kripto Coin Haberi ve daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar.

5/5 - (9 Oy)
Yorum yapın

sdbitcoin.org, kripto coin piyasasındaki önemli haberleri doğru ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Kripto coin haberlerini anında öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayınız.