Borsada Balina Ne Demek?

Özellikle ufak yatırımcılar ve piyasayla ilgili yeni kişiler, borsada balina ne demek? sorusunu sıkça sorabilmektedirler. Öncelikle açıklama yapmak gerekirse borsa balinası; kendisi ya da bankalardan destek alarak büyük miktardaki hisse senedi satarak fiyatlar, düşürerek bir hisse senedinin fiyatların düşmesini sağlayan kişi ya da kurumlara verilen bir isimdir.

Balina, borsada işlem gerçekleştiren fakat kimliği gizli kalmasını isteyen ve çoğu kez büyük pozisyonlar alan yatırımcılar olarak bilinir. Ayrıca, “profesyonel oyuncu” veya “yetişkin” olarak da tanımlanan bu kişiler, genel olarak piyasadaki aktiviteyi yönlendirebilirler.

Borsada Balina Ne Demektir, Nasıl Anlaşılır?

Borsadaki balinalar, birçok kripto paraya sahip olma eğilimindedirler. Bu, onların piyasaya milyonlarca dolar yatırdıkları ve kripto paralar arasında çok sayıda depolama yaptıkları anlamına gelir.

Bu yatırımcılar, büyük miktarlardaki alım ve satımlarla tahminlerini doğru çözmüş olduklarında kazanç sağlarlar. Örneğin yatay bir eğilim gösteren bir hissenin yönünü değiştirecek bir haber ile ilgili olarak yatay eğilimi önceden tahmin edip bu dönemde aldıkları hisseleri, haber gelince satarak kârlı çıkmak gibi..

Balina, piyasaya giren fon miktarlarıyla büyük bir etki yaratan, daha önceden piyasa takibi ve analizi yapan ve buna göre alım satım kararları veren kişidir. Balina, bir veritabanında sona eren ve herhangi bir kullanıcının ulaşamayacağı büyük miktarlarda veri bulunduran dataların bulunduğu yerlere verilen isimdir.

Borsada balina olmak, borsada çok büyük miktarlarda hisse satın almaktır. En önemli nedenlerinden biri de şirketin hisselerini düşürmektir. Hisse değerlerini zaman içerisinde yavaşlatarak, belirli bir seviyeye indirmekte ve böylelikle yatırımcılar da bu şekilde kendisine göre hareket edebilmektedir.

Kripto Borsada Balina Ne Demektir?

Kripto paraların devamında balina kelimesini duymuşsunuzdur. Balinalar kripto piyasalarında çok devasa miktarlarda para olan bireyleri ifade eder. Kripto para dünyasında, kripto paraların piyasa değerlerinden faydalanan ve bu sayede zengin olan bazı insanlar vardır. Bu insanlara Balina adı verilmektedir. Balinalar, piyasa seviyeleri düşükken büyük miktarlarda alıp, beklentileri doğru tahmin ederek çok yüksek değerlere ulaşan kripto para birimlerini satarak kazanç sağlamaktadırlar. Bunlar çoğu zaman dünyadaki en büyük borsaların (binance, bitmex, okex) yatırımcılarıdır. Balinalar bir kripto pareyi incelerler ve ona göre yapacakları işlemlerle sizin veya benim tersine piyasayı etkileyebilirler. Bu insanlar, bunlara yatırım yapabilecek olan topluluklardan gelen verileri analiz eder ve kullanılabilir olan en iyi kripto para borsalarını değerlendirir.

Balinalar genellikle çok büyük miktarlarda alım satım yaparlar ve bu sayede değerinde ciddi bir artma ya da düşme meydana gelebilir.

Kripto para balinaları, aracılar aracılığıyla geleneksel borsalardaki fiyat hareketlerini takip etmek için kullanılan düzenli destek çizgileri ve direnç çizgileri gibi teknik analiz araçlarını kullandıklarından, bu analiz araçlarına güvenmektedir.

Bu yazımızda sizler için Borsada balina ne demek? Sorusunu cevaplandırdık. Kripto Coin Haberi ve daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar.

5/5 - (15 Oy)
Yorum yapın

sdbitcoin.org, kripto coin piyasasındaki önemli haberleri doğru ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Kripto coin haberlerini anında öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayınız.