İGDAŞ Fatura İtirazı Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi son zamanlarda İGDAŞ faturaları oldukça fazla gelmekte. Hal böyle olunca birçok vatandaş arama motorlarında “fatura itirazı” ve “İGDAŞ fatura itirazı nasıl yapılır?” gibi soruları aramaya başladı. Bu yazımızda sizler için adım adım fatura itirazını nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Son 2-3 aydır sizlerin de faturası fazla geliyor ve kullandığınızdan fazla ücret ödediğinizi düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Özellikle son aylarda doğalgaz faturalarında sürekli olarak artış olması vatandaşların dikkatini çekti ve bu konu araştırılmaya başlandı. Yapılan itirazlardan sonra İGDAŞ’ın 30 günlük olması gereken sayaç okuma sürelerinin 45, 60 ve 75 gün olarak gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Bu olaydan sonra çoğu vatandaş “İGDAŞ fatura itirazı nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte adım adım fatura itirazı nasıl yapılır, anlatıyoruz.

İGDAŞ Fatura İtirazı

  1.  İlk olarak arama motoruna “İGDAŞ fatura itiraz” yazıyoruz.
  2. Karşımıza çıkan sayfadan İGDAŞ’ın resmi sitesini bulup online işlemlere ulaşıyoruz.
  3. Bu sayfada sisteme giriş yapmak için e-Devlet seçeneğini kullanarak sisteme giriş yapıyoruz. (Giriş için e-Devlet bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.)
  4. Giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen ilk sayfadan “Tüm İşlemler”e tıklıyoruz.
  5. Yine karşımıza gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Fatura İtirazı” kısmına tıklıyoruz.
  6. Açılan sayfanın alt kısımlarında aboneliğinize ait fatura geçmişimizi görebileceğiz. Bu bölümden itiraz etmek istediğimiz faturayı bularak, “İtiraz Et” butonuna tıklıyoruz.
  7. Son olarak girmiş olduğumuz sayfada itiraz konusu ve itiraz açıklaması kısımlarını doldurarak, itiraz işlemini tamamlıyoruz.

Artık ilgili fatura için itirazınız sisteme düşmüş olacaktır. İGDAŞ tarafından hızlı bir inceleme süresinin ardından size dönüş yapılacaktır. Bu dönüş SMS veya sistemde kayıtlı olan bilgilerinize göre e-posta ile de olabilir.

İGDAŞ Fatura İtiraz Dilekçesi

İGDAŞ fatura itiraz dilekçesinin doldurulması, genelde kayıp veya kaçak kullanım bedellerinin yansıtılması durumlarında gerekli görülür. Eğer sizin de faturanıza kayıp/kaçak kullanım bedeli bahanesi ile fazla bir tüketim  yansıtılmışsa, buraya tıklayarak indireceğiniz İGDAŞ fatura itiraz dilekçesini somut olayınıza uygun bir şekilde doldurup, müşteri merkezlerine itiraz sırasında yanınızda bulundurunuz.

Bu yazımızda sizler için Fatura İtiraz hakkında bilgiler verdik. Kripto Coin Haberi ve daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar.

5/5 - (6 Oy)
Yorum yapın

sdbitcoin.org, kripto coin piyasasındaki önemli haberleri doğru ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Kripto coin haberlerini anında öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayınız.