Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri

Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri içeriğimiz de sizler için en iyi SEO eklentilerini incelemeye çalışacağız. WordPress kullanan birçok kişinin akıllarında, sistemlerine hak ettiği değeri verebilmek adına merak ettiği bir soru var; Hangi WordPress SEO Eklentisi daha iyi? Yazımızda bu soruya, Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri üzerinden cevap vereceğiz.

Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri Nedir?

Sorumuza geçmeden öncesinde, Ücretsiz WordPress SEO Eklentilerini başlı başına tanımanız gerekmektedir. Zira bilmeden satın alınan bir eklenti sizlere yarardan çok zarar getirebilir. Bu gibi riskli durumların arkasında her daim tecrübe ile sabit olan bilgiler vardır.

Yıllardır SEO konusunda birçoğumuzun kullandığı temel SEO eklentisi tabii ki de Yoast SEO olacaktır. Yılların medarı iftiharı olan ve çalışma prensiplerini günden güne diğer araçlardan üstün tutan Yoast, hâlen 2022 yılında Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri arasında yerini korumaktadır.

Ancak; artık piyasa eski gibi değil. Ortamda birden çok rakip, birden çok aşinalık ve birden çok uzman türedi. Her biri kendine göre deneyimli ve farklı özellikleri mevcut. Hadi gelin bu konuyu inceleyelim.

Yoast SEO – Ücretsiz SEO Eklentileri

Uzun yıllardır kullandığımız ve her şeyi ilk incelemeyle başlatan eklenti ile başlayalım. Aynı zamanda en başarılısı olduğu için birçok kişi tarafından en iyi WordPress SEO eklentisi olarak da kabul edilir. Yoast SEO, beş milyondan fazla yüklemeye (bu noktada WordPress dizini saymayı bırakır) ve 4.8/5.0 derecesine sahiptir. Bu bağlamda deneyimlenen en iyi oluşu mudur yoksa en üst sırada oluşu mudur? Bunun cevabını veremeyebiliriz fakat Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri arasında önemli bir yeri olduğu aşikar. Eklentiye ulaşmak için tıklayın.

Yoast SEO: Kurulum ve Seçenekler

Bu listede bulacağınız en iyi WordPress SEO eklentilerinin çoğu gibi, Yoast SEO da kurulum yapmanıza yardımcı olacak bir yerleşik sihirbaz sunar. Diğer eklentilerden kalan ayarlar ve içe aktarım gibi daha birçok ayarı Yoast SEO kendi ara yüzüne taşımak adına sihirbazı sayesinde otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Peki, Yoast SEO’nun artıları ve eksileri nedir?

Artıları:

 • Hem sayfa içi SEO hem de okunabilirlik için birinci sınıf içerik analiz aracı
 • Web sitenizin SEO’sunun tüm önemli yönleri üzerinde tam kontrol
 • Kullanıma hazır harika ayarlar, yalnızca eklentiyi etkinleştirmek, site optimizasyonunuzu otomatik olarak iyileştirir
 • Acemi dostu, araç ipuçları aracılığıyla çok sayıda yardım vb.
 • Özellikle ücretsiz bir eklenti için büyük değer

Eksileri:

 • Reklam ve markalaşma miktarı can sıkıcı olabilir
 • Yoast’ı kullanmak, içerik kalitesine odaklanmak yerine “yeşil ışıkları” kovalamaya neden olabilir
 • Bazı küçük kullanıcı ara yüzü sorunları var ama önemli bir şey değil
 • Tüm Premium teklifler fiyatlarına değmez, örneğin Yerel SEO eklentisi işlevselliğini kendi başınıza ve ücretsiz olarak uygulamak nispeten kolaydır

RankMath SEO – Ücretsiz SEO Eklentileri

Rank Math, bizleri çok şaşırtan bir diğer En İyi SEO eklentilerinden birisidir. Bir sürü özelliği var ve şu anda 900.000’den fazla kurulum ve maksimum 5 yıldız üzerinden 4,9 puanla topluluk favorisi. Bu listedeki diğer iki eklenti bunu başardı. Onu bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu görelim. Eklentiye ulaşmak için tıklayın.

RankMath SEO: Kurulum ve Seçenekleri

Bu listedeki diğer girişler gibi, kurulumdan sonra Rank Math SEO otomatik olarak bir kurulum sihirbazı başlatır.

İçinde, bazı özellikleri kullanmak için isteğe bağlı ancak gerekli olan bir hesap oluşturmanızı ister. Bunun için e-posta adresinizi veya Facebook, Google veya WordPress.com hesabınızı kullanabilirsiniz. Sihirbazdaki ilk adım olarak, eklentiyi mevcut seçeneklerden bazılarını etkileyecek olan kolay veya gelişmiş moda ayarlayabilirsiniz.

Peki, RankMath SEO’nun artıları ve eksileri nedir?

Artıları:

 • Harika kullanıcı ara yüzü, kullanım keyfi, temiz ve hızlı yükleme – isteyebileceğiniz her şey.
 • Çok az reklam, temelde yalnızca ücretsiz sürümde bulunmayan (az sayıda) ve içerik analizinin kenar çubuğunda bulunan özellikler için.
 • Site ve sayfa analiz araçları, sitenizin tamamını ve tek tek sayfaları optimize etmeyi çocuk oyuncağı haline getirir. İçerik AI, zaten güçlü olan seçeneklere ek olarak harika bir bonus.
 • Çok güçlü rol yöneticisi
 • Genellikle ödemeniz gereken özellikler, 404 monitör ve yönlendirme modülleri gibi ücretsiz olarak mevcuttur.
 • Google Analytics kodunu kolayca yükleme yeteneği ve modüler yapı gibi birçok kullanışlı küçük özellik.

Eksileri:

 • Sayfa içi analiz, yalnızca odak anahtar kelimesi için tam eşleme yapabilir, bulanık mantık yoktur (bu, açık ara bu eklentiyle ilgili en büyük sorunum).
 • Analiz aracının yalnızca düzenleyici kenar çubuğunda olması biraz küçük, altta daha büyük bir meta kutusu sunmak çok yardımcı olacaktır.
 • Odak anahtar kelimesini birkaçı arasında değiştirmek istediğinizde, hepsini silmeniz ve en baştan başlamanız gerekir.
 • Bağlantı öneri aracı, sütun içeriğiyle sınırlı olmasaydı daha kullanışlı olurdu. Ayrıca, belirtildiği gibi, kopyala ve ekle simgeleri benim için çalışmadı.
 • İçerik AI kredilerinin şu anda yönetilme şeklinin kötü bir fikir olduğunu düşünüyorum. Şahsen, daha fazlasını elde etmek ve gerçekten ihtiyacım olmayan şeyler için ödeme yapmak için üç kat daha pahalı bir plana yükseltmek zorunda kalmak istemiyorum. Kredi paketlerini ayrı olarak satın almaya izin veren bir seçenek çok daha iyi olurdu.
 • Bazı küçük UI sorunları.

Sonuç

Deneyimlenen birçok ayar ve özellikler kullanıcılar tarafından ne kadar düşünülse de, yine de burada karar vermek oldukça zor bir durumdur. Bize göre En İyi WordPress SEO Eklentisi; RankMath SEO’dur. Yine de bu kararı sizlere bırakmak daha doğru olacaktır.

Bu yazımızda sizler için Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri hakkında bilgilere değindik. Kripto Coin Haberi ve daha fazlası için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer başlıklar.

5/5 - (41 Oy)
Yorum yapın

sdbitcoin.org, kripto coin piyasasındaki önemli haberleri doğru ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Kripto coin haberlerini anında öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayınız.